Манчестър Сити победи Уулвърхемптън с 3:0 като гост на Молиню“.

...

Манчестър сити пак начело в Англия

Манчестър Сити победи Уулвърхемптън с 3:0 като посетител на „ Молиню “. Резултатът беше открит от Джак Грийлиш след единствено 55 секунди игра. За „ жителите “ се разписаха още Ерлинг Холанд и Фил Фодън.

Джак Грийлиш откри резултата след единствено 55 секунди игра, откакто засече отблизо разстояние центриране на Кевин де Бройне.

В 7-ата минута Родри означи второ попадение за „ жителите “, само че неговият гол не бе зачетен поради нарушаване.

Бернардо Силва подаде към Ерлинг Холанд, който пласира мощен шут в левия ъгъл на вратата, защитавана от Жозе Са, в 16-ата минута, с цел да удвои преднината на своя отбор.

Нейтън Колинс от Уулвс бе изпъден в 33-ата минута, поради удар с бутоните право в тялото на Джак Грийлиш.

Даниел Поденс опита от далечно разстояние да изненада Едерсон в 40-ата минута, само че ударът му мина около левия непряк дирек.

Холанд имаше опция да се разпише още веднъж в 67-ата минута, по кое време овладя топката и шутира, само че ударът му беше избавен от Са.

Само две минути по-късно след прелестен пас от страна на Де Бройне, Фил Фодън оформи крайното 3:0 в интерес на Манчестър Сити.
След тази победа, „ жителите “ се изкачват отпред на класирането във Висшата лига с актив от 17 точки, а „ вълците “ заемат 16-о място с 6 извоювани точки.